Вовча ніч. Вовчі закони. Вовча Кров покою не дає...
Сергій "Нельс" Карпенко.

З приводу Віти Заверухи від 12.05.2018 року.

ВІДПОВІДАЮЧИ НА ПИТАННЯ ПРО ВІТУ ЗАВЕРУХУ

Останнім часом журналісти якось надто часто запитують моє ставлення до інциденту, що стався нещодавно на Броварській трасі в ніч з 3-го на 4-те травня 2015 року, та можливість справжньої причетності до нього бійця АТО, волонтерку, та громадського діяча Вікторії Заверухи. Сказане нижче є моєю офіційною (і не офіційною) позицією як по Віті Заверусі, так і по інциденту з загиблими в цьому році на Броварській трасі міліціянтами.
З Вітою я познайомився в батальоні “Айдар”, восени 2014 року, коли вона приїхала з ротації, під час якої лікувалася від контузії. Зі слів побратимів, мобілізувалася вона ще з травня місяця – я мобілізувався пізніше, як тільки оклигав від катувань, що завдали мені мусора в тюрмі, фабрикуючи проти мене кримінальну справу по схожому інциденту на все тій-таки Броварській(!) трасі. Тільки стався той інцидент ще в 2014 році, в березні місяці, 2-го числа… Отож, кінець літа і осінь – початок серьозних боїв для батальону “Айдар”, тому між розводами на караули і днювання, між копанням траншей і бойовими виїздами, так наче особливо і не поспілкувалися… Але її репутація в батальоні свідчила про неї краще, ніж сотні пустих балачок. Боєць старанний та жертовний, що аж ніяк не в”язалося з її тендітною зовнішністю худенької білявки. Не знав її на гражданці, але в “Айдарі” на якісь керівні пости не лізла, бо, наскільки я зрозумів, ні за віком, ні за статтю, ні за досвідом відповідних навичок не мала… Тому мене просто смішать нісенітниці, які плетуть слідчі і підхоплюють журналісти про Віту, як про хитрого і досвідченого організатора всіх можливих і не можливих злочинів : від вбивства Бузини, до розстрілу Беркутівців на Броварській трасі.
Як там, в мусарських “застінках” катують, я знаю не з чуток. Як колять психотропні речовини беззахисним людям, щоб ті обмовляли себе та інших під дією наркотику Як перші тижні не пускають до жертви не тільки рідних – навіть адвокатів та лікарів, до тих пір, поки людина не “зізнається ” в усіх “глухарях”, які накопичуються внаслідок некомпетентності і продажності перевертнів в погонах. Тільки і встигає мразь папірці підсовувати на підпис закатованій жертві, що себе не контролює, бо обколота психотропними і тяжко побита. Так кололи речовини мені, б”ючи, та вириваючи якимись залізяками зуби, тільки дивом я зміг відмовитись від показів навіть під речовинами. Так же – я впевнений, катують зараз і Віту, ще майже дитину, та інших жертв, які під дією психотропів візьмуть на себе не тільки цьогорічний інцидент в Броварах, та Бузину з Калашниковим на додачу, а ще й провсяк випадок і минулорічний Броварський “глухар” (який ще й досі вішають на мене, Леся Черняка та Гришу Гульвіченка), може й вбивство Гонгадзе нарешті розкриють, яке візьме на себе у ті часи ще шестирічна Вікторія Заверуха?!
На її стороні все – алібі, відсутність не тільки здатностей і мотивів (бо дізнатись про “Беркутівське” минуле проїжджаючих повз міліціонерів може тільки будучи екстрасенсом), але й елементарних улік. Проти неї – тільки бажання перевертнів в погонах повісити на когось справи, які розкрити через нестачу мізків вони несилі.
Сподіваюся, ця заява позбавить мене від однотипних запитань. Справа проти Заверухи (оскільки чомусь запитують тільки про неї) – шита білими нитками, до того ж я не здивуюся, якщо вона, під впливом застосованих до неї наркотичних засобів (а адвокати свідчать про застосування до Віти психотропних речовин), зізнається у всьому підряд.
Наш же обов”язок – витягти з тюрми тих, хто не винен, і згідно закону покарати тих, хто по застінках катує патріотів. Але це вже інша тема…

 

Владислав Горанін